Nadaljujemo s temo kraje plač, ki smo jo sprva predstavili kot pravno kategorijo in ponazorili s konkretnimi primeri, s katerimi se soočajo sindikati tako v javnem kot zasebnem sektorju. Tokrat s sogovorci prehajamo na bolj temeljno ekonomsko raven: kakšen je ekonomski model, ki tlačenje plač in krčenje socialnih prispevkov zahteva kot konkurenčno strategijo? Stališča o minimalni plači in obdavčenju plač v intervjuju predstavi predsednik Združenja delodajalcev Slovenije,
Marjan Trobiš, s katerim smo govorili o tem, kako daleč seže razvojna vizija podjetnikov v Sloveniji. Ker Trobiš govori v dvojni vlogi, saj je obenem direktor slovenske izpostave podjetja Boxmark, smo se oglasili tudi pri predsedniku Sindikata tekstilne in usnjarsko-predelovalne industrije,
Tonetu Rozmanu. V studiu sta se nam pridružila ekonomist
Franček Drenovec in
Julij Borštnik iz društva Stvarnost.
Oddajo pripravljava Hana Radilovič in Julij Borštnik v posvetovanju s člani Delavske svetovalnice in Gibanja za dostojno delo in socialno družbo.
Odprto delovišče je oddaja, v kateri odpiramo vprašanja o socialnem položaju delavk in delavcev ter pogojih dela v Sloveniji. Z Radiem Študent združujemo moči člani Društva Stvarnost, Delavske svetovalnice in Gibanja za dostojno delo in socialno družbo. Nudimo brezplačno svetovanje s področij delovnega prava in prava socialne varnosti na odprtodelovisce@radiostudent.si.
Oddaja nastaja v sklopu projekta Sedanjost in prihodnost dela. Projekt financira Program Active Citizens Fund Slovenija 2014–2021.
Foto: Hana Radilovič, Julij Borštnik
V studiu
Pogovor z Marjanom Trobišem
Ogled proizvodnih prostorov Boxmark (Kidričevo, Slovenija)
Prikaži Komentarje
Komentarji
si zasluži napotitev v zaprt gulag za ta nabijanja o bosni
Komentiraj