Vsemogočno zdravilo
Spoštovano poslušalstvo in pohalstvo, pa smo spet tam, kjer ni muh, ker se preveč kadi. Tudi v tokratni Vsemogočni travici bomo klasične hašišarje, ki na gandžo gledajo zgolj in izključno kot na prostočasno dejavnost, za trenutek pustili ob strani in se raje posvetili tistim, ki konopljo uporabljajo za samozdravljenje. Če smo v prejšnji epizodi govorili predvsem o pravno formalnem vidiku uporabljanja konoplje, v tretjem delu serije o raziskavi z naslovom Samozdravljenje s kanabinoidi v Sloveniji poskušamo osvetliti medicinski vidik. Sicer veliko mitov o konoplji, denimo tistih o škodljivosti uporabe in predvsem nezdravilnosti nam najljubše rastline, še komajda najde zatočišče v glavah posameznih konopljefobov, kljub temu pa se na polju medicinske uporabe še vedno plete nekaj neresnic.
Eden izmed mitov, ki še vedno kroži med sovražniki ali zgolj nedolžnimi nepoznavalci konoplje, se dotika tudi samozdravljenja. Samo to, da ob uporabi čistega CBD-ja ne čutimo močnih fizioloških in psiholoških učinkov, pa seveda še ne pomeni, da CBD na zdravje ne vpliva blagodejno. Pojasni študent integrativnih zdravstvenih ved in avtor raziskave Dušan Stopar.Obstajajo pa tudi takšni škodljivci Vsemogočni travici, ki verjamejo v pozitivne učinke uporabe konoplje, a radi vsepovprek opozarjajo na stranske in nezaželene učinke. Raziskava pa je, tudi njim v brk, pokazala, da so stranski učinki sorazmerno blagi, v močnejši obliki se pojavljajo le pri nekaterih kroničnih bolnikih srca in ožilja.
Še največ neželenih učinkov so uporabniki zaznali pri uporabi koncentrirane smole in vršičkov za kajenje, hehe, nadaljuje Stopar.
Prav tako se ni bati, da si blagodejen vpliv na zdravje samo ˝domišljate˝, kot bi prej omenjeni konopljefobi poimenovali placebo efekt.Za vsako bolezen rož’ca raste, zelena roža pozdravi vse, rož’ca našega starega Raste!
Prikaži Komentarje
Komentiraj