Gregor Zemljič

Oddaja
19. 12. 2021 - 13.00

V tokratnem GRŠ intervjuju gostimo enega od pionirjev slovenskega techna in nasploh ambasadorja elektronske glasbe, ki je kot polovica techno dvojca Random Logic (z Miho Klemenčičem sta izdajala tudi pod pvsevdonimi aa, Anorak, Jeremdam, Medvedek Robotek, Postor, Savinto in Tadpole) po debiju leta 1995 z izdajami za založbe, kot so Kial, Matrix Music, Tehnika in Thee Blak Label, močno zaznamoval slovensko techno zgodovino, od klasičnega techna, minimala in acida ter kasneje do IDM-a, ambienta ter dub techna na debitanski plošči Numrebs, in doživel omembe vreden mednarodni uspeh. Sodelovala sta z interdisciplinarnim umetnikom Markom Peljhanom, pisala glasbo za alternativne gledališke produkcije, balet in eksperimentalne umetniške performanse ter filme, leta 2017 pa izdala težko pričakovani album Π (Pi). 

Gregor Zemljič je glasbenik, producent, mixing ter mastering inženir, oblikovalec zvoka, performer, didžej, ljubitelj analogne elektronske opreme in vodja studia Earresistible Mastering. Velja za enega vodilnih strokovnjakov na področju miksanja in masteringa v lokalnem okolju ter širše, za kar je leta 2020 prejel eminentno mednarodno nagrado za dizajn Red Dot. Redno sodeluje z velikimi in manjšimi imeni iz sveta elektronske plesne muzike (Laurent Garnier, Ricardo VillalobosUmek, Carl Cox), svetovno priznanimi raperji (Abd al Malik), predstavniki glasb sveta (Jon Hassell, Tamikrest, Aziza Brahim, Samba Touré) kot tudi domačimi glasbeniki (Magnifico, Koala Voice, Širom itd.).

V zadnjem času kot vodja ekipe Pure/Sonic/Bliss, ki se ukvarja z oblikovanjem zvoka, produkcijo, masteringom, miksanjem in lokacijskim snemanjem, skrbi za zvočni dizajn svetovno priznane znamke izpuhov Akrapović, njihov porfelj pa med drugimi vključuje tudi avomobilske ase, kot so Lamborghini, Ferrari, Bentley, Mercedes AMG in Porsche, in moto znamke, kot so Kawasaki, Ducati, Suzuki in Honda.

Govorili bomo o začetkih techna v Sloveniji, elektronski sceni v 90. letih, njegovih spominih na to obdobje, tranziciji v svet masteringa in mixinga, tehničnih aspektih tega posla, delu ekipe Pure/Sonic/Bliss in drugih zanimivostih. 

Vabljeni k poslušanju v nedeljo ob 13. uri.

facebook twitter rss

Prazen radio ne stoji pokonci! Podpri RŠ in omogoči produkcijo alternativnih, kritičnih in neodvisnih vsebin.

Prikaži Komentarje

Komentiraj

Stara, arhivska, spletna stran.
randomness