NASVIDENJE, ŠDL! – DRUGIČ
Pozdravljeni v današnji oddaji Kaj pa univerza, v kateri se bomo ponovno odpravili v Študentski dom Ljubljana, v nadaljevanju ŠDL. V tokratni oddaji bomo problematiko uvedbe zunanjih varnostnih služb osvetlili v luči ponedeljkove seje sveta stanovalcev. Tokrat smo se pogovarjali s predsednikom Študentskega sveta stanovalcev, Patrikom Čelikom, in predstavnikom za stike z javnostjo ŠDL, Igorjem Brlekom.
Spomnimo. V torek, 16. marca, je bil v skupini Mi smo ŠDL na Facebooku objavljen zapis istoimenskega profila z naslovom Nasvidenje, receptorsko delo!. Stanovalke in stanovalci ljubljanskih študentskih domov so namreč s sprejetjem letnega programa dela izvedeli, da jih letos čakajo spremembe na področju nadzora. Uprava ŠDL za letošnje leto predvideva dodatnih 30.000 evrov za strožji videonadzor ter ukinja receptorsko delo in povečuje število varnostnikov. Receptorsko delo je za študente predstavljalo pomemben vir dohodka in dodatno možnost za povezovanje s sostanovalkami in sostanovalci.Trenutno dogajanje oriše predstavnik za stike z javnostjo ŠDL, Igor Brlek.
Na ponedeljkovi interni seji Študentskega sveta stanovalcev so bili predstavniki domov seznanjeni z idejnimi predlogi uprave na področju varovanja domov po epidemiji. Več o seji pove predsednik Študentskega sveta stanovalcev Patrik Čelik.
Čelik o trenutnih idejnih predlogih uprave.
Zanimalo nas je, kakšni so argumenti uprave.
O argumentih uprave tudi Brlek.
Brlek dodaja.
Kljub profesionalnemu nadzoru se nekateri študentje v domovih ne počutijo varne.
Ker pogajanja še potekajo, nas je zanimalo, kdaj lahko pričakujemo dokončne odločitve. Več pove Čelik.
O nadaljevanju pogajanj tudi Brlek.
Oddajo zaključujemo v upanju, da bodo mnenja stanovalcev in stanovalk uslišana. O nadaljnjih razpletih pa bomo v oddajah redakcije še poročali.
Prikaži Komentarje
Komentiraj