študentski obvestilnik
Ljubiteljice šaha se lahko jutri, 9. maja, ob 12. uri udeležite šahovskega turnirja OpenChess FE na Fakulteti za elektrotehniko. Na tekmovanje se je treba prijaviti, obrazec pa je dostopen na spletni strani Fakultete.
Jutri ob 18. uri bo v Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani potekal javni posvet o zahtevah po znanju slovenščine za državljanke tretjih držav. Govorilo se bo o zahtevah, ki so opredeljene v novem zakonu o tujcih, in o splošni dostopnosti učenja slovenščine za tujke. Na posvetu bodo prisotni državna sekretarka Ministrstva za notranje zadeve RS, državni sekretar Ministrstva za vzgojo in izobraževanje RS, predstavnica Urada za oskrbo in integracijo migrantov, predstavnica Pravne klinike za begunce in tujce pri Pravni fakulteti UL, predstavnik Društva Medkulturni dialog in predstavnica Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik. Posvet bo vodil predstojnik Centra za slovenščino Filozofske fakultete UL, prof. dr. Marko Stabej.
Jutri, 9. maja, obeležujemo tudi dan Evrope, zato bo na Fakulteti za družbene vede organiziran pogovor z evropskim komisarjem dr. Janezom Lenarčičem. Govora bo o delovanju kriznih mehanizmov v Evropski uniji v praksi. Pogovor bo potekal ob 16. uri v Veliki dvorani FDV, omogočen pa bo tudi ogled preko pretočnega predvajanja. Če se dogodka želite udeležiti v živo, je to treba sporočiti na e-mail naslov events@mamarketing.si.
V tem tednu se lahko udeležite dveh živih knjižnic. Prva bo potekala v sredo, 10. maja, ob 16.30 na zelenici ob Pedagoški fakulteti. Na dogodku si boste lahko namesto knjig za nekaj časa izposodili ljudi. Dan kasneje, 11. maja, bo živa knjižnica z naslovom Onkraj stigmatizacije ob 17. uri potekala v kletnih prostorih Knjižnice Otona Župančiča. Cilj obeh dogodkov je vzpostavitev dialoga med stigmatiziranimi skupinami in širšo javnostjo. Gostje drugega dogodka bodo LGBT+ oseba, oseba z izkušnjo bivanja v psihiatrični ustanovi in oseba z izkušnjo brezdomstva.
V četrtek od 12. ure dalje poteka Škisova tržnica, tradicionalna študentska prireditev. Udeležili se boste lahko mnogih dejavnosti, tekmovanj, delavnic in koncertov. Vstopnice kupite na Eventimu, program pa si lahko ogledate na Facebook strani Škisove tržnice.
V prostorih Nove pošte bo v četrtek ob 18. uri potekala antidelavnica skrbi zase, na kateri bodo članice bralnega krožka kritične psihologije ovrednotile in analizirale literaturo in ukrepe za samopomoč. Antidelavnici bo ob 19. uri sledila predstavitev knjige Laurenta de Sutterja z naslovom Končajmo že s samim sabo. Korespondent predavanja bo Mladen Dolar, več informacij pa lahko dobite na spletni strani založbe Maska.
V tem tednu bo Oddelek za azijske študije Filozofske fakultete UL organiziral štiri predavanja o japonskem jeziku in kulturi. Predavala bo dr. Stella Zhivkova, doktorica japonskega jezika in kulture, teme pa se bodo raztezale od vsakdana v japonskih mestih do tradicionalnih japonskih lutkovnih gledališč. Urnik predavanj je dostopen na spletni strani Filozofske fakultete.
Če še niste obiskali tega »skritega bisera Italije«, se lahko 26. maja z organizacijo ŠOU podate na izlet v zabaviščni park Gardaland. Na enodnevni izlet se je treba prijaviti preko obrazca, ki je dostopen na Facebook strani ŠOU.
Še do 15. maja lahko na znanstveno konferenco z naslovom Raziskovanje v vzgoji in izobraževanju: Izobraževanje učiteljic in učiteljev za raziskovalno učenje in poučevanje prijavite povzetek prispevka, ki naj obravnava področje raziskovanja v vzgoji in izobraževanju ali doktorsko delo s področja vzgoje in izobraževanja. Navodila in več informacij najdete na spletni strani Pedagoškega inštituta.
Novo glasilo študentov klasične filologije Melissai je objavilo razpis za prispevke prve številke revije. Sprejemajo izvirne literarne prispevke, prevode, kritike, komentarje in ostale zapise, povezane z latinskim in grškim jezikom ter kulturo. Prispevke lahko do 20. maja pošljete na e-mail naslov melissai.revija@gmail.com.
Univerza v Ljubljani je objavila razpis za program štipendiranja DUO-Koreja, ki slovenskim študentom omogoča 4-mesečno izmenjavo v Južni Koreji s finančno pomočjo. Izmenjava bo potekala med avgustom 2023 in avgustom 2024, prijave pa so odprte do 16. maja po korejskem času. Vse potrebne informacije in obrazce lahko najdete na spletni strani Univerze v Ljubljani.
Vabimo vas tudi k sodelovanju v raziskavi o študentski prehrani, ki jo pripravlja študentka Fakultete za družbene vede. V raziskavi se bo posvetila prehrambenim navadam študentov, rezultati pa bi lahko pripomogli k načrtovanju reforme sistema študentske prehrane. Več informacij in rekrutacijski vprašalnik lahko najdete na spletni povezavi.
Foto: Artvee
Prikaži Komentarje
Komentiraj