NEUSPEŠEN DRŽAVNI ZBOROFF
Potem ko je v torek brazilski predsednik Jair Bolsonaro zamenjal šest ministrov, je zdaj odstopil še vrh brazilske vojske. Načelniki kopenske vojske, mornarice in letalstva so odstopili protestno, saj menijo, da želi Bolsonaro imeti večji in neupravičen nadzor nad vojsko. Do takšnega trenja je prišlo prvič v zgodovini države, ki se je poleg te politične krize znašla predvsem v hudi zdravstveni krizi. Pandemija koronavirusa je močno prizadela Brazilijo, umrlo je približno 314.000 ljudi, razmere pa se še slabšajo.
Drugi krog pogajanj na pobudo Evropske unije med vladajočo stranko Gruzijske sanje in opozicijo ni uspel rešiti gruzijske politične krize. To nekdanjo sovjetsko republiko so po lanskih oktobrskih parlamentarnih volitvah, za katere opozicija meni, da so bile prirejene, zajeli protesti. Stanje se je zaostrilo prejšnji mesec, ko je policija v nasilnem napadu na sedež Združenega nacionalnega gibanja aretirala vodjo opozicije Niko Melio. Na pogovorih so bili osredotočeni na volilne in pravosodne reforme, osvoboditev zaprtih opozicijskih voditeljev in možnost predčasnih volitev. Švedski diplomat Christian Danielsson, ki je bil imenovan za posrednika v teh pogajanjih, je danes sporočil, da se politične stranke niso uspele dogovoriti za izboljšanje odnosov.
Slovaški premier Igor Matovič je odstopil s svojega položaja zaradi nakupa ruskega cepiva proti covidu-19, Sputnik V. Razlog tiči v dejstvu, da koalicijske partnerice nasprotujejo nakupu cepiva, ki ni priznano s strani Evropske unije. Matovič je svoj odstop napovedal že v nedeljo zvečer, danes pa ga je sprejela tudi predsednica države Zuzana Čaputova. Mandat za sestavo nove vlade je prepustila sedanjemu finančnemu ministru Eduardu Hegerju. Ni pa to prvi odstop v slovaški vladi. Zaradi nastale krize je v zadnjem času vlado zapustilo osem ministrov, med njimi tudi zdravstveni minister Marek Krajči. Več v OFFsajdu ob petih.
Igor Zorčič ostaja predsednik državnega zbora. Po tajnem glasovanju koaliciji ni uspelo zbrati 46 glasov podpore za njegovo razrešitev. Za razrešitev je glasovalo 45 poslancev, torej eden premalo. Predlog so vložile stranke SDS, NSi in SMC. Po besedah vodje poslanske skupine SDS Danijela Krivca so Zorčiča želeli razrešiti, ker je bil za predsednika DZ-ja imenovan 5. marca 2020, ko se je oblikovala koalicija strank SDS, SMC, NSi in DeSUS. Ideji naj bi botroval izstop treh poslancev iz SMC-ja, med njimi tudi Zorčiča. Oblikovala se je namreč nova poslanska skupina, kar je posledično spremenilo tudi položaj predsednika DZ-ja. Vodja poslanske skupine SDS-a Krivec je sicer napovedal, da kljub trenutnemu neuspešnemu poskusu razrešitve to še ne pomeni, da ne bodo poskusili še enkrat.Po iztrebljenju demonskih legij z Marsa in njegovih lun je Doom Slayer zaznal novo nevarnost v slovenskem parlamentu. Kot vselej oborožen z zvesto motorno žago, tokrat pa tudi s psom, se je med glasovanjem o Zorčičevi razrešitvi namenil odpraviti satanov vpliv tudi na domači grudi. V momentu konfuzije pa je motorko zmotno odložil, nakar ga je policist, domnevno obseden s hudičevo slo, brž prijel za vrat in onesposobil. Čakamo na respawn.
OFF je spisala vajenka Nicol, mentoriral je Svetina.
Prikaži Komentarje
Komentiraj